Cookies help us deliver, improve and enhance our services. Our site cannot work without cookies, so by using our services, you agree to our use of cookies.

Mobile or small screen device detected!

Please choose website version:
 
mobile version
 
full site version

Matches on TV

back to top
Advertisement

Navigator

Schedule of matches on TV for 2021-08-01

Brazil country flag
Brazil
15:00
Corinthians vs Flamengo
Serbia
Arena Sport 4 / HD
Germany
SportDigital / HD
Israel
Sport 2 / HD
Brazil
SporTV / HD
Brazil
Rede Globo / HD
Brazil
Premiere / HD
Croatia
Arena Sport 6 / HD
 
more channels
 
Advertisement
15:00
Atletico Mineiro vs Atletico Paranaense
Cyprus
Cablenet Sports 1 HD
Brazil
Rede Globo / HD
17:15
Chapecoense vs Santos
Brazil
Premiere / HD
Israel
Sport 2 / HD
17:15
Bahia vs Sport Recife
Cyprus
Cablenet Sports 1 HD
Brazil
Premiere / HD
19:30
Atletico Goianiense vs America Mineiro
Brazil
Premiere / HD
20:00
Botafogo vs Vasco Da Gama
Brazil
Premiere / HD
20:00
Bragantino vs Gremio
Brazil
Premiere / HD
17:15
CRB vs Ponte Preta
Brazil
SporTV / HD
Brazil
Premiere / HD
19:30
Ceara vs Fortaleza
Brazil
TNT / HD
Brazil
Premiere / HD
20:00
Brusque vs Confianca
Brazil
Premiere / HD
17:15
Remo vs CSA
Brazil
Premiere / HD
Germany country flag
Germany
07:30
Holstein Kiel vs FC Schalke 04
Russia
Match! Futbol 3 / HD
Slovenia
Sport TV 2 / HD
Israel
Sport 1 (SimulCast) / HD
Norway
V Sport 2 HD
Romania
Digi Sport 2 / HD
Germany
Sky Sport Bundesliga 1 (SimulCast) / HD
Portugal
Eleven Sports 1 / HD
Germany
Sky Sport Bundesliga 3 / HD
Turkey
beIN Sports 3 / HD
 
more channels
 
07:30
Hamburger SV vs Dynamo Dresden
Germany
Sky Sport Bundesliga 2 / HD
Turkey
beIN Sports 2 / HD
Serbia
SportKlub 1 / HD
Slovenia
Sport TV 3 / HD
Greece
NovaSports 1 / HD
Israel
Sport 1 (SimulCast) / HD
Croatia
SportKlub 1 / HD
Germany
Sky Sport Bundesliga 1 (SimulCast) / HD
Bulgaria
Diema Sport 2 / HD
 
more channels
 
08:00
Eintracht Braunschweig vs Viktoria Berlin
Slovenia
SportKlub 1 HD
Serbia
SportKlub 4 / HD
Croatia
SportKlub 4
07:30
Erzgebirge Aue vs FC St. Pauli
Serbia
SportKlub 3 / HD
Israel
Sport 1 (SimulCast) / HD
Germany
Sky Sport Bundesliga 1 (SimulCast) / HD
Germany
Sky Sport Bundesliga 3 / HD
Croatia
SportKlub 3 / HD
Germany
Sky Sport Bundesliga 4 / HD
Turkey
beIN Sports 4 / HD
 
more channels
 
07:00
Turkgucu-Ataspor Munchen vs Hallescher FC
Croatia
SportKlub 2 / HD
Serbia
SportKlub 2 / HD
Slovenia
SportKlub 2 HD
08:05
ZFC Meuselwitz vs BSG Chemie Leipzig
Germany
MDR Fernsehen / HD
France country flag
France
14:00
Lille vs Paris Saint Germain
Latin America
ESPN 2 / HD
Poland
Canal+ Sport 2 HD
Scotland
BT Sport 2 / HD
Turkey
beIN Sports 2 / HD
Slovenia
Arena Sport 1 / HD
Italy
Sky Sport Football / HD
France
Amazon Prime Video (OTT Platform)
Brazil
ESPN Brasil / HD
Israel
5 SPORT / HD
Rep. Of Ireland
BT Sport 2 / HD
Russia
Match! TV / HD
International
Setanta Sports Euro Asia 1 / HD
Netherlands
Ziggo Sport / HD
Bulgaria
Diema Sport 3 HD
Croatia
Arena Sport 1 / HD
Northern Ireland
BT Sport 2 / HD
Albania
Super Sport 2 / HD
Serbia
Arena Sport 2 / HD
Poland
Eleven Sports 1 HD
International
beIN Sports Mena Premium 1 HD
Portugal
Eleven Sports 1 / HD
Greece
NovaSports 1 / HD
England
BT Sport 2 / HD
Russia
Match! Futbol 2 / HD
Wales
BT Sport 2 / HD
Netherlands
Ziggo Sport Select / HD
Russia
Match! TV (2nd Half Only) / HD
Italy
Sky Sport Uno / HD
 
more channels
 
Argentina country flag
Argentina
19:15
San Lorenzo vs Banfield
Argentina
TNT Sports / HD
12:30
Defensa Y Justicia vs Gimnasia L.P.
Argentina
Fox Sports Premium / HD
Argentina
TNT Sports / HD
17:00
River Plate vs Huracan
Portugal
Sport TV 5 / HD
Croatia
Arena Sport 1 / HD
Serbia
Arena Sport 2 / HD
Israel
Sport 3 / HD
Ukraine
Futbol 3 / HD
Argentina
Fox Sports Premium / HD
Cyprus
Cablenet Sports 2 HD
 
more channels
 
14:45
Talleres Cordoba vs Boca Juniors
Portugal
Sport TV 3 / HD
Cyprus
Cablenet Sports 2 HD
Serbia
Arena Sport 5 / HD
Israel
Sport 3 / HD
Croatia
Arena Sport 7 HD
Argentina
TNT Sports / HD
Ukraine
Futbol 3 / HD
 
more channels
 
14:00
Los Andes vs Colegiales
Latin America
DIRECTV Sports / HD
Portugal country flag
Portugal
15:30
Boavista vs Portimonense
Portugal
Sport TV 1 / HD
09:00
Famalicao vs Estoril
Portugal
Sport TV 1 / HD
13:00
Casa Pia vs Guimaraes
Portugal
Sport TV 1 / HD
06:00
Estrela Da Amadora vs Penafiel
Portugal
Sport TV 1 / HD
10:30
Farense vs Santa Clara
Portugal
Sport TV 1 / HD
Ukraine country flag
Ukraine
12:30
Dinamo Kiev vs Veres
Slovenia
SportKlub 3 HD
Ukraine
2+2
12:30
Vorskla Poltava vs Rukh Lviv
Serbia
SportKlub 6 / HD
Croatia
SportKlub 6
Ukraine
Futbol 1 / HD
11:45
Metalist Kharkov vs Fc Uzhhorod
Ukraine
Futbol 2 / HD
10:00
FC Mariupol vs Desna Chernihiv
Slovenia
SportKlub 3 HD
Croatia
SportKlub 3 / HD
Ukraine
Futbol 1 / HD
Serbia
SportKlub 3 / HD
 
more channels
 
Belgium country flag
Belgium
10:00
Zulte-Waregem vs Standard Liege
International
Setanta Sports Euro Asia 1 / HD
Serbia
Arena Sport 5 / HD
Croatia
Arena Sport 1 / HD
Belgium
Eleven Sports Pro League 1 HD
 
more channels
 
07:30
Union St. Gilloise vs Club Brugge
Turkey
Tivibu Spor / HD
Ukraine
Setanta Sports + / HD
Cyprus
Cablenet Sports 2 HD
Greece
NovaSports 2 / HD
Serbia
Arena Sport 1 / HD
Netherlands
Ziggo Sport Voetbal / HD
Belgium
Eleven Sports Pro League 1 HD
 
more channels
 
15:00
Antwerp vs Kortrijk
Belgium
Eleven Sports Pro League 1 HD
12:30
Gent vs Beerschot Wilrijk
Belgium
Eleven Sports Pro League 1 HD
Netherlands
Ziggo Sport Voetbal / HD
Ukraine
Setanta Sports / HD
Turkey
Tivibu Spor / HD
Israel
Sport 1 / HD
Cyprus
Cablenet Sports 2 HD
 
more channels
 
Mexico country flag
Mexico
13:00
Toluca vs U.A.N.L. - Tigres
USA
TUDN / HD
USA
Univision / HD
22:00
Monterrey vs U.N.A.M. - Pumas
USA
ESPN Deportes / HD
Mexico
Fox Sports / HD
19:00
Santos Laguna vs Cruz Azul
USA
Fox Sports 2 / HD
USA
Fox Deportes / HD
Mexico
Fox Sports / HD
20:00
Club America vs Necaxa
USA
Univision / HD
USA
TUDN / HD
Mexico
TUDN / HD
22:05
Atlas vs FC Juarez
USA
TUDN / HD
13:00
Puebla (w) vs Mazatlan FC (w)
Mexico
TVC DEPORTES / HD
Russia country flag
Russia
13:00
FC Rostov vs Zenit
Slovenia
SportKlub 1 HD
Serbia
SportKlub 2 / HD
Greece
COSMOTE Sport 9 HD
Belarus
YASNAe TV / HD
Croatia
SportKlub 2 / HD
Russia
Match! TV / HD
Cyprus
Cytavision Sports 3 HD
 
more channels
 
13:00
Krasnodar vs Khimki
Slovenia
SportKlub 2 HD
Croatia
SportKlub 3 / HD
Russia
Match! Premier / HD
Serbia
SportKlub 3 / HD
 
more channels
 
10:30
Ural vs FC Nizhny Novgorod
Belarus
YASNAe TV / HD
Russia
Match! Premier / HD
Denmark country flag
Denmark
12:00
Odense vs FC Copenhagen
Norway
V Sport 2 HD
Denmark
TV3+ / HD
08:00
Silkeborg vs Aalborg
Denmark
Canal 9 / HD
08:00
AGF vs Randers FC
Denmark
TV3 Sport / HD
10:00
Vejle vs Brondby
Denmark
Canal 9 / HD
Switzerland country flag
Switzerland
10:30
FC Basel 1893 vs FC Sion
Switzerland
Blue Sport 4 / HD
Switzerland
Blue Sport 1 Ultra HD
Switzerland
Blue Sport 1 / HD
08:15
FC St. Gallen vs FC Luzern
Switzerland
Blue Sport 3 / HD
10:30
Servette FC vs FC Lugano
Switzerland
Blue Sport 5 / HD
Switzerland
Blue Sport 2 / HD
Scotland country flag
Scotland
11:30
Motherwell vs Hibernian
Northern Ireland
Sky Sports Football / HD
Serbia
Arena Sport 2 / HD
Czech Republic
Premier Sport / HD
Greece
COSMOTE Sport 1 HD
England
Sky Sports Football / HD
Wales
Sky Sports Football / HD
Ukraine
Setanta Sports + / HD
Germany
Sport 1+ HD
Finland
V Sport Jalkapallo HD
Israel
5 STARS / HD
Scotland
Sky Sports Football / HD
International
ESPN Africa
Russia
Match! Futbol 1 / HD
Slovenia
Arena Sport 1 / HD
Portugal
Eleven Sports 2 / HD
Rep. Of Ireland
Sky Sports Football / HD
Slovakia
Premier Sport / HD
Croatia
Arena Sport 2 / HD
Norway
V Sport 1 HD
 
more channels
 
Uruguay country flag
Uruguay
14:00
Fenix vs Plaza Colonia
Latin America
GOL TV / HD
Czech Republic country flag
Czech Republic
13:00
Bohemians 1905 vs Viktoria Plzen
Czech Republic
O2 Sport TV / HD
Czech Republic
O2 Fotbal TV / HD
10:00
Slovacko vs Dynamo Ceske Budejovice
Czech Republic
O2 Sport TV 5 / HD
10:00
Banik Ostrava vs FC Fastav Zlin
Czech Republic
O2 Sport TV / HD
Czech Republic
O2 Fotbal TV / HD
Romania country flag
Romania
12:15
CS Universitatea Craiova vs FC Botosani
Romania
Digi Sport 1 / HD
Romania
Look Sport + / HD
Romania
Telekom Sport 1 / HD
15:00
UTA Arad vs FCSB
Romania
Look Sport + / HD
Romania
Telekom Sport 1 / HD
Romania
Digi Sport 1 / HD
05:00
Brasov Steagul Renaste vs ACS Viitorul Panduri Targu
Romania
Look Sport + / HD
Romania
Telekom Sport 1 / HD
Romania
Digi Sport 1 / HD
South Korea country flag
South Korea
07:00
Daegu FC vs Pohang Steelers
Slovenia
Arena Sport 1 / HD
Serbia
Arena Sport 2 / HD
Croatia
Arena Sport 1 / HD
Austria country flag
Austria
11:00
Red Bull Salzburg vs Ried
Ukraine
Sport 1 / HD
Russia
TV Start HD
Slovakia
Arena Sport 1 / HD
Croatia
SportKlub 1 / HD
Serbia
SportKlub 1 / HD
Austria
Sky Sport Austria 3 / HD
Slovenia
SportKlub 2 HD
Austria
Sky Sport Austria 1 (SimulCast) / HD
 
more channels
 
11:00
Austria Vienna vs WSG Swarovski Tirol
Austria
Sky Sport Austria 4 / HD
Austria
Sky Sport Austria 1 (SimulCast) / HD
11:00
Wolfsberger AC vs Sturm Graz
Austria
Sky Sport Austria 1 (SimulCast) / HD
Austria
Sky Sport Austria 2 / HD
Israel country flag
Israel
13:30
Maccabi Petah Tikva vs Hapoel Tel Aviv
Israel
Sport 4 / HD
Belarus country flag
Belarus
11:45
FC Slutsk vs Dinamo Minsk
Belarus
Belarus 5 / HD
Bulgaria country flag
Bulgaria
13:15
Lokomotiv Sofia vs Lokomotiv Plovdiv
Bulgaria
Diema Sport / HD
14:00
Arda Kardzhali vs CSKA Sofia
Bulgaria
Diema Sport / HD
Croatia country flag
Croatia
15:00
NK Dinamo Zagreb vs HNK Rijeka
Serbia
Arena Sport 3 / HD
Croatia
Arena Sport 3 / HD
Slovenia
Arena Sport 2 / HD
12:55
HNK Hajduk Split vs Sibenik
Serbia
Arena Sport 4 / HD
Croatia
Arena Sport 3 / HD
Slovenia
Arena Sport 2 / HD
15:00
NK Osijek vs NK Slaven Belupo
Croatia
Arena Sport 4 / HD
Moldova country flag
Moldova
11:00
Zimbru Chisinau vs Milsami Orhei
Ukraine
Sport 2 / HD
13:00
Petrocub vs Sfintul Gheorghe
Ukraine
Sport 2 / HD
Serbia country flag
Serbia
15:00
FK Partizan vs FK Vozdovac
Serbia
Arena Sport 1 / HD
Croatia
Arena Sport 5 / HD
12:55
Mladost Lucani vs Vojvodina
Croatia
Arena Sport 5 / HD
Serbia
Arena Sport 1 / HD
12:55
Cukaricki vs Metalac Gm
Serbia
Arena Sport 3 / HD
USA country flag
USA
20:30
Sporting Kansas City vs FC Dallas
USA
KMPX-29 HD
USA
Texas 21 / HD
USA
Bally Sports Midwest Plus HD
USA
Bally Sports Kansas City + HD
Scotland
Premier Sports 1 / HD
Northern Ireland
Premier Sports 1 / HD
Rep. Of Ireland
Premier Sports 1 / HD
England
Premier Sports 1 / HD
Wales
Premier Sports 1 / HD
Israel
Sport 3 / HD
 
more channels
 
20:30
Houston Dynamo vs Real Salt Lake
USA
Quest Texas / HD
USA
KMYU / HD
18:00
Philadelphia Union vs Chicago Fire
USA
UniMas / HD
USA
TUDN / HD
Netherlands
ESPN 2 / HD
Portugal
Sport TV 1 / HD
Turkey
S Sport 2 / HD
Wales
FreeSports / HD
Scotland
FreeSports / HD
Bulgaria
MAX Sport 4 / HD
Rep. Of Ireland
FreeSports / HD
England
FreeSports / HD
Czech Republic
Nova Sport 1 / HD
International
ESPN Africa
Northern Ireland
FreeSports / HD
 
more channels
 
20:00
Inter Miami vs Montreal Impact
USA
UniMas / HD
USA
MyTV33 (Miami)/ HD
Northern Ireland
Sky Sports Football / HD
Rep. Of Ireland
Sky Sports Main Event / HD
Czech Republic
Nova Sport 1 / HD
Netherlands
ESPN 4 / HD
Northern Ireland
Sky Sports Main Event / HD
England
Sky Sports Football / HD
Wales
Sky Sports Football / HD
Slovenia
Arena Sport 1 / HD
England
Sky Sports Main Event / HD
Wales
Sky Sports Main Event / HD
Scotland
Sky Sports Football / HD
Croatia
Arena Sport 1 / HD
Latin America
ESPN 3 / HD
Rep. Of Ireland
Sky Sports Football / HD
Denmark
TV2 Sport X / HD
Israel
Sport 4 / HD
Scotland
Sky Sports Main Event / HD
 
more channels
 
21:00
Austin Fc vs Colorado Rapids
USA
UniMas Austin HD
USA
Altitude / HD
22:00
Vancouver Whitecaps vs Minnesota United FC
USA
Bally Sports North HD
USA
The CW- Twin CIties HD
19:30
Toronto FC vs Nashville SC
USA
MyTV30 / HD
22:00
Vancouver Whitecaps vs Minnesota United FC
England
FreeSports / HD
International
ESPN Africa
Northern Ireland
FreeSports / HD
Wales
FreeSports / HD
Scotland
FreeSports / HD
Rep. Of Ireland
FreeSports / HD
 
more channels
 
19:30
Toronto FC vs Nashville SC
International
ESPN Africa
Poland country flag
Poland
11:30
Cracovia Krakow vs Slask Wroclaw
Croatia
Arena Sport 4 / HD
Poland
Canal+ Sport / HD
14:00
Jagiellonia vs Rakow Czestochowa
Poland
Canal+ 4K
Poland
Canal+ Sport / HD
09:00
Warta Poznan vs Pogon Szczecin
Serbia
Arena Sport 2 / HD
Croatia
Arena Sport 5 / HD
Poland
Canal+ Sport / HD
06:40
Widzew Lodz vs Sandecja Nowy Sacz
Poland
Polsat Sport / HD
Sweden country flag
Sweden
09:00
Djurgarden vs Hacken
Slovenia
SportKlub 2 HD
Croatia
SportKlub 2 / HD
Serbia
SportKlub 2 / HD
Hungary country flag
Hungary
14:00
Ujpest vs Puskas Academy
Hungary
M4 Sport + / HD
Ukraine
Sport 1 / HD
11:45
Zalaegerszegi TE vs MOL Fehervar FC
Croatia
Arena Sport 7 HD
Hungary
M4 Sport + / HD
Slovenia country flag
Slovenia
14:15
Olimpija Ljubljana vs Maribor
Croatia
SportKlub 1 / HD
Slovenia
Sport TV 1 / HD
Serbia
SportKlub 1 / HD
11:00
NK Domzale vs NK Tabor Sezana
Croatia
SportKlub 2 / HD
Serbia
SportKlub 2 / HD
Slovenia
SportKlub 1 HD
Estonia country flag
Estonia
08:00
Kalju Nomme vs Tallinn JK Legion
Estonia
ETV 2 /HD
12:00
Trans Narva vs FCI Levadia
Croatia
SportKlub 5
Slovenia
SportKlub 5 HD
Serbia
SportKlub 5 / HD
Latvia country flag
Latvia
13:00
Rigas Futbola Skola vs FS Metta/Lu
Latvia
Sportacentrs / HD
Friendly Games country flag
Friendly Games
08:30
Feyenoord vs ADO Den Haag
Netherlands
ESPN / HD
08:00
Coventry vs Wolves
Croatia
Arena Sport 2 / HD
Portugal
Sport TV 1 / HD
International
ESPN Africa
Serbia
Arena Sport 3 / HD
Portugal
Sport TV 2 / HD
Sweden
C More Fotboll / HD
Brazil
ESPN Brasil / HD
Advertisement
 
switch to mobile site

About: Football (soccer) statistics, team information, match predictions, bet tips, expert reviews, bet information and user predictions.