Matches on TV
Advertisement
Navigator
Schedule of matches on TV for 2018-10-19
USA
Fox Sports 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
beIN Sports / HD
13:30
Galatasaray
Bursaspor
beIN Sports / HD
14:45
Lyon
Nimes
beIN Sports en / HD
13:30
Galatasaray
Bursaspor
beIN Sports en / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
beIN Sports 3
14:45
Lyon
Nimes
KMYU / HD
21:00
Real Salt Lake
New England Revolution
NBC Sports Boston / HD
21:00
Real Salt Lake
New England Revolution
Advertisement
Albania
EuroSport 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Argentina
TNT Sports / HD
18:00
Velez Sarsfield
Gimnasia L.P.
Fox Sports Premium / HD
18:00
Defensa Y Justicia
Talleres Cordoba
Belgium
VOOsport 1 / HD
14:30
Club Brugge
Waasland
Proximus 11 01 / HD
14:30
Club Brugge
Waasland
Eleven Sports 1 HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Play Sports 1 HD
14:30
Club Brugge
Waasland
Brazil
ESPN Brasil / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
ESPN / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Fox Sports 2
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Bulgaria
Diema Sport / HD
13:00
Vereya Stara Zagora
Botev Vratsa
Sport+ HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Nova Sport / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
EuroSport 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Diema Sport 2 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Chile
CDF Premium
19:00
Union Espanola
Deportes Temuco
CDF HD
19:00
Union Espanola
Deportes Temuco
China
Star Sports 2
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Croatia
SportKlub 2
13:30
Galatasaray
Bursaspor
SportKlub 2
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
SportKlub 3
12:00
Shakhter Donetsk
Desna Chernihiv
Arena Sport 2 / HD
12:00
Bohemians 1905
Viktoria Plzen
Arena Sport 4 / HD
11:30
Cukaricki
Vojvodina
Arena Sport 4 / HD
14:00
Metz
Niort
Arena Sport 3 / HD
12:00
Inter Zapresic
HNK Rijeka
Arena Sport 3 / HD
14:45
Lyon
Nimes
SportKlub 4
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
SportKlub 6
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Cyprus
Cytavision Sports 7
12:00
Othellos Athienou
Ethnikos Achnas
PrimeTel 3
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
PrimeTel / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Czech Republic
O2 Fotbal TV / HD
12:00
Bohemians 1905
Viktoria Plzen
Nova Sport 2 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Denmark
TV3 Max / HD
13:00
Esbjerg
Hobro
Finland
Viasat Jalkapallo HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Viasat Sport Premium HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Viasat Fotboll HD
14:45
Lyon
Nimes
C More Sport 1 HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
France
beIN Sports Max 5 / HD
14:00
Auxerre
Beziers
beIN Sports Max 6 / HD
14:00
Clermont Foot 63
Red Star FC 93
beIN Sports Max 4 / HD
14:00
Ajaccio
Le Havre
beIN Sports 2 / HD
14:00
Metz
Niort
Canal+ Sport / HD
14:45
Lyon
Nimes
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Ajaccio
Le Havre
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Auxerre
Beziers
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Clermont Foot 63
Red Star FC 93
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Estac Troyes
Sochaux
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Metz
Niort
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Nancy
Grenoble Foot 38
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Orleans
Valenciennes
beIN Sports 1 (SimulCast) / HD
14:00
Paris FC
Chateauroux
beIN Sports Max 7 / HD
14:00
Nancy
Grenoble Foot 38
beIN Sports Max 8 / HD
14:00
Orleans
Valenciennes
beIN Sports Max 9 / HD
14:00
Paris FC
Chateauroux
beIN Sports Max 10 / HD
14:00
Estac Troyes
Sochaux
Germany
SportDigital / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Sport 1+ HD
14:45
Lyon
Nimes
Sky Sport Bundesliga 3 / HD
12:30
SV Sandhausen
FC Ingolstadt 04
Sky Sport Bundesliga 2 / HD
12:30
Dynamo Dresden
Erzgebirge Aue
Sky Sport Bundesliga 1 (SimulCast) / HD
12:30
Dynamo Dresden
Erzgebirge Aue
Sky Sport Bundesliga 1 (SimulCast) / HD
12:30
SV Sandhausen
FC Ingolstadt 04
EuroSport 2 Xtra / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Greece
NovaSports 2 / HD
14:45
Lyon
Nimes
NovaSports 5 / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
COSMOTE Sport 2 HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
COSMOTE Sport 8 HD
12:30
Dynamo Dresden
Erzgebirge Aue
COSMOTE Sport 3 HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Hungary
Sport 1 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Digi Sport 1 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Digi Sport 2 / HD
13:30
Galatasaray
Bursaspor
Spiler2 TV / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
International
beIN Sports Mena 3 HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Canal+ Sport 1 Afrique
14:45
Lyon
Nimes
Fox Sports 2 Latin America / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
beIN Sports Mena 2 HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
ESPN Latin America / HD
14:45
Lyon
Nimes
beIN Sports Mena 13 HD
14:45
Lyon
Nimes
beIN Sports Mena 5 HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
beIN Sports Mena 11 HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
beIN Sports Mena 6 HD
14:45
Lyon
Nimes
beIN Sports Mena 4 HD
15:00
Elche
Malaga
DIRECTV Sports / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Canal+ Sport 3 Afrique
13:30
Galatasaray
Bursaspor
beIN Sports Mena 15 HD
14:00
Metz
Niort
Fox Sports 2 Asia / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Fox Sports Africa
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
ST World Football / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
ST Sports Premium / HD
14:45
Lyon
Nimes
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Ajaccio
Le Havre
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Auxerre
Beziers
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Clermont Foot 63
Red Star FC 93
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Estac Troyes
Sochaux
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Metz
Niort
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Nancy
Grenoble Foot 38
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Orleans
Valenciennes
beIN Sports Mena 14 (SimulCast) HD
14:00
Paris FC
Chateauroux
Canal+ Sport Afrique
14:00
Metz
Niort
Iran
IRIB Varzesh
09:15
Sepahan FC
Nassaji Mazandaran
Jame-Jam
08:00
Saipa
Esteghlal FC
IRIB TV3 / HD
08:00
Saipa
Esteghlal FC
Israel
Sport 1 / HD
12:30
Dynamo Dresden
Erzgebirge Aue
Sport 1 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Sport 2 / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
ONE / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Italy
RAI Sport + / HD
15:00
Spezia
Pescara
RAI Sport / HD
15:00
Spezia
Pescara
Sky Sport Football / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Sky Sport Uno / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Japan
Sukasaka! / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Kosovo
K Sport 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
K Sport 1 / HD
13:30
Galatasaray
Bursaspor
Malta
TSN 3 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
TSN 4 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Netherlands
Fox Sports 4
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Ziggo Sport Voetbal / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Ziggo Sport / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Norway
Viasport 1 HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Viasport 3 HD
14:45
Lyon
Nimes
Viasport 2 HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Poland
nSport+ / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Canal+ Sport 2 HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Canal+ Sport / HD
14:30
Jagiellonia
Pogon Szczecin
EuroSport 2 / HD
12:00
Piast Gliwice
Lechia Gdansk
Eleven Sports 2 HD
12:30
SV Sandhausen
FC Ingolstadt 04
Eleven Sports 2 HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Eleven Sports 4 HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Portugal
Sport TV 1 / HD
15:15
Vila Real
FC Porto
Eleven Sports 1 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Eleven Sports 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Romania
Digi Sport 2 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Digi Sport 1 / HD
11:00
FC Voluntari
Concordia
Digi Sport 1 / HD
14:00
CFR 1907 Cluj
CSMS Iasi
Telekom Sport 1 / HD
11:00
FC Voluntari
Concordia
Telekom Sport 1 / HD
14:00
CFR 1907 Cluj
CSMS Iasi
Telekom Sport 3 HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Telekom Sport 4 HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Look Sport / HD
11:00
FC Voluntari
Concordia
Look Sport / HD
14:00
CFR 1907 Cluj
CSMS Iasi
Russia
Match! Futbol 3 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Match! Futbol 1 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Match! Futbol 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Telekanal Futbol / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Match! Premier / HD
11:00
Anzhi
CSKA Moscow
Match! Premier / HD
13:30
Lokomotiv Moscow
FC Rostov
Serbia
SportKlub 2 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
SportKlub 2 / HD
13:30
Galatasaray
Bursaspor
SportKlub 3 / HD
12:00
Shakhter Donetsk
Desna Chernihiv
Arena Sport 3
12:00
Inter Zapresic
HNK Rijeka
Arena Sport 3
14:00
Metz
Niort
Arena Sport 1
11:30
Cukaricki
Vojvodina
Arena Sport 1
14:45
Lyon
Nimes
SportKlub 4
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
SportKlub 6
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
EuroSport 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Slovakia
Digi Sport 1 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Digi Sport 1 / HD
12:30
Dynamo Dresden
Erzgebirge Aue
Arena Sport 1 / HD
12:00
Shakhter Donetsk
Desna Chernihiv
Arena Sport 1 / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Digi Sport 2 / HD
12:30
SV Sandhausen
FC Ingolstadt 04
Digi Sport 2 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Digi Sport 4 / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Slovenia
SportKlub 3
12:00
Shakhter Donetsk
Desna Chernihiv
SportKlub 2
13:30
Galatasaray
Bursaspor
SportKlub 2
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
SportKlub 4
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
SportKlub 4
11:30
Cukaricki
Vojvodina
SportKlub 6
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Sport TV 2 / HD
12:00
Bohemians 1905
Viktoria Plzen
Sport TV 1 / HD
14:45
Lyon
Nimes
South Africa
SuperSport 7 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Spain
beIN LaLiga / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
LaLiga 1 2 3 TV / HD
15:00
Elche
Malaga
GOL / HD
15:00
Elche
Malaga
Movistar Liga de Campeones / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Sweden
TV3 Sport HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Viasat Football / HD
14:45
Lyon
Nimes
Viasat Sport Premium / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Switzerland
Teleclub Sport 2/Sky Sport 2 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Teleclub Sport Live 3 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Teleclub Sport Live 2 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Teleclub Sport Live 2 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Teleclub Sport Live 1 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
Turkey
beIN Sports 2 / HD
14:45
Lyon
Nimes
beIN Sports 1 / HD
13:30
Galatasaray
Bursaspor
beIN Sports Max 1 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Ukraine
Futbol 1 / HD
12:00
Shakhter Donetsk
Desna Chernihiv
United Kingdom
BT Sport 1 / HD
14:30
Eintracht Frankfurt
Fortuna Dusseldorf
BT Sport 3 / HD
14:45
Lyon
Nimes
Sky Sports Football / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Sky Sports Main Event / HD
14:45
Sheffield Wed
Middlesbrough
Eleven Sports 1 / HD
15:00
Celta Vigo
Deportivo Alaves
Advertisement